Jak wrócić do tańca i nie ulec przetrenowaniu
Trening czyni mistrza, jednak nieumiejętny bądź też zbyt intensywny trening może doprowadzić do kontuzji, której skutki uniemożliwią nam osiągnięcie mistrzowskiej formy. Równie ważne co regularne ćwiczenia, jest znalezienie czasu na regenerację. Równowaga jest słowem - kluczem, który umożliwia osiągnięcie najlepszych wyników. Jednocześnie tylko dzięki niej nie obciążamy naszego organizmu. Znalezienie czasu na odpoczynek jest również ważne dla mózgu, ponieważ to on pozwala nam na wkładanie pasji w to, co robimy.
10 sposobów na pożyteczne wykorzystanie czasu po lekcjach
Twoje dziecko nudzi się po lekcjach w szkole, a Ty z powodu obowiązków domowych i zawodowych nie masz możliwości regularnego spędzania z nim czasu? Możesz zapisać swoją pociechę na różnego rodzaju zajęcia pozaszkolne. Będą one pomocne w rozwijaniu pasji, a także pozwolą lepiej przygotować młodego człowieka do wyzwań dorosłego życia.
Letni obóz taneczny – ciekawe doświadczenie dla dzieci i chwila wytchnienia dla rodziców
Istnieje wiele powodów, dla których warto wysłać swoje dziecko na letni obóz taneczny, organizowany przez profesjonalną szkołę tańca. Korzyści z takiej formy spędzania wolnego czasu odniesie Twoja pociecha, a także Ty sam. Obozy tego typu są odpowiednie zarówno dla dzieci rozpoczynających przygodę z tańcem, jak i chcących doskonalić umiejętności.
Pierwsze kroki na scenie
Kształtowanie postaw prozdrowotnych to długotrwały proces, na który ogromny wpływ ma zaangażowanie rodziców. To właśnie oni są źródłem największej motywacji dla dzieci, aby wolny czas spędzać aktywnie. Aktywność fizyczna rozwija sprawności motoryczne: siłę, szybkość, wytrzymałość.
Akrobatyka – sport idealny dla tancerzy
Spośród wielu dyscyplin sportowych najbliższa tańcowi jest akrobatyka, która pod wieloma względami przypomina balet. Składające się na nią ćwiczenia wymagają wyjątkowej gibkości i sprawności fizycznej, dlatego są trenowane przez wielu profesjonalnych tancerzy. Wzbogacenie programu zajęć naszej szkoły o akrobatykę pozwala naszym małym podopiecznym wzmocnić kondycję, poprawić koordynację ruchową i grację, co przekłada się na jeszcze większą frajdę z tańca.
Butelka wielokrotnego użytku – alternatywa przyjazna naturze
Kontynuując wątek życia w zgodzie z naturą zdradzę Wam kolejny sekret. Już wiemy, że aby dbać o zdrowie niezbędna jest aktywność fizyczna, a także odpowiednie nawadnianie organizmu. A więc, trzeba pić wodę. Jednak łączy się to z kupowaniem wody w jednorazowych, plastikowych butelkach, które nie są przyjazne środowisku. Plastik potrzebuje aż 1000 lat na rozłożenie w ziemi.
Pierwszy taniec weselny – samodzielnie czy z instruktorem tańca?
Opinie na problem stawiany w tytule są różne. Za profesjonalnym przygotowaniem tańca weselnego, z pełną choreografią są te pary, które nie czują się dobrze na parkiecie. Myśl o publicznym wystąpieniu w roli tancerza mrozi im krew w żyłach, a nogi stają się, jak z waty. Nic dziwnego, że z pomocą przychodzi instruktor nauki tańca, który ułoży choreografię, doda pewności siebie i pomoże pozytywnie zaskoczyć zgromadzonych gości. Czy warto korzystać ze szkół tańca przed weselem?
Historia i technika tańca nowoczesnego
Początki tańca sięgają okresów prehistorycznych utrwalone na rysunkach i malowidłach naskalnych w grotach i jaskiniach. Natomiast taniec jako sztuka opisany został w starożytnej Grecji. Słowo chorea łączyło wszelkie artystyczne dziedziny poezję, muzykę i taniec. Dokładnej to w samym słowie - muzyka zawierały się dla Greków wszystkie artystyczne dziedziny. Elementem charakterystycznym tego okresu było dążenie do uzyskania harmonii i ładu. Taniec był wartością wychowawczą z ustalonymi zasadami estetycznymi: rozwój idealnego ludzkiego ciała, dążenie do doskonałości w ruchach poprzez nadanie im plastyczności i wyrazistości, dzięki czemu można było rozwijać piękno duszy.
Cechy dobrego instruktora tańca
Można być doskonałym tancerzem, ale marnym nauczycielem. Dowiedz się jaki powinien być trener, który przyciąga kursantów.
Wzrost zamożności Plaków, a notoryczny brak czasu
Polskie społeczeństwo się bogaci. Już niemal 195 tysięcy Polaków zarabia miesięcznie powyżej 20 tysięcy złotych, co kwalifikuje ich do grona zamożnych, a 50 tysięcy osób z tej grupy może pochwalić się dochodami w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie - wynika z raportu KPMG. Coraz zamożniejsze społeczeństwo to również coraz mniej czasu dla siebie i dla rodziny. Jakie zajęcia dodatkowe rodzice chętnie wybierają dla swoich dzieci?