Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Park Górczewska – rozrywka na świeżym powietrzu

Park Górczewska – rozrywka na świeżym powietrzu

Jak spędzać czas podczas wakacji? Dobra odpowiedź może być tylko jedna – na świeżym powietrzu!

Dotyczy to zarówno młodszych, jak i dorosłych. Wbrew pozorom również w mieście można ciekawie zorganizować czas wolny w taki sposób, aby aktywnie spędzić go na świeżym powietrzu. Ciekawą propozycją jest wybranie się do parku, który oferuje szereg możliwości dla osób w każdym wieku.

Park Górczewska – atrakcyjne miejsce pośród miejskiego zgiełku.

Park Górczewska znajduje się w Warszawie, położony jest w dzielnicy Bemowo. To spora zielona powierzchnia, którą zdecydowanie warto odwiedzić zarówno w upalne, jak i chłodniejsze dni. Powód tego jest prosty – to odskocznia od miejskiego skweru oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu. Park ma sporo miłośników, którzy wybierają go jako miejsce spacerów, przejażdżek rowerowych, czy też spotkań towarzyskich. To nie wszystko, ponieważ mieści się w nim sporo ciekawych atrakcji, jak crossfit czy siłownie zewnętrze. Zdecydowanie warto zamienić codzienną nudę na wycieczkę do parku. Skorzysta na tym nasze zdrowie, wygląd oraz nasze samopoczucie.

Park Górczewska jako miejsce do aktywności fizycznej? Oczywiście!

Możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważna w kontekście naszego zdrowia. Dziś bardzo dużo czasu spędzamy przed komputerem, czy telewizorem. Jednak koniecznie trzeba zarezerwować czas w codziennym grafiku na aktywności na świeżym powietrzu, w szczególności w sezonie letnim.

Co można robić w parku?
  • Alternatywa dla siłowni – w parku znajdują się ciekawe miejsca do ćwiczeń, które są alternatywą dla

    miejskich siłowni. Ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą sporo korzyści, a przy okazji można nieco zaoszczędzić na karnetach.

  • Jazda na rowerze, rolkach, deskorolce – w parku nie brakuje alejek przeznaczonych dla rowerów i innych pojazdów. To świetne miejsce do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i wszelkich innych pojazdach tego typu. Park to zdecydowanie ciekawsze miejsce od miejskich chodników, szczególnie latem.
  • Taniec – a co jeśli szukamy miejsca do trenowania tańca? Tutaj również idealnie sprawdzi się Park Górczewska! To doskonałe miejsce dla tego typu aktywności. W parku można trenować samodzielnie, a także w grupach. To ciekawa propozycja będąca alternatywną dla codziennych aktywności w szkole, sali, czy w domu.
  • Bieganie – alejki umiejscowione w parku to wspaniałą propozycja dla biegaczy, zarówno ze względu na otoczenie zieleni, jak i samą powierzchnię, na której aktywność jest bardziej przyjazna dla naszych stawów niż miejski asfalt.
  • Zabawy dla dzieci – nie zapominajmy o najmłodszych, bo dla nich również znajdzie się w Parku mnóstwo atrakcji. Place zabaw, a nawet dmuchane zjeżdżalnie to prawdziwa gratka dla maluchów. Brzmi jak doskonałe rozwiązanie na spędzenie wakacji, prawda? Park powinien również zainteresować świeżo upieczone mamy, które wychodzą na spacery ze swoimi pociechami.
  • Spacery – nie zapominajmy również o najprostszej formie aktywności, czyli spacerowaniu. Alejki w parku to najlepsze rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Intensywny spacer z kijkami czy po prostu spokojna przechadzka, parkowa zieleń zadowoli każdego.

Spacer, a może spotkanie z przyjaciółką?
Park Górczewska to miejsce atrakcyjne pod wieloma względami. Zdecydowanie polecamy je każdemu – zarówno dla osób szukających miejsca na trening, jak i chcących leniwie spędzić wolny dzień. Taniec, spacer, czy przejażdżka – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

ZOSTAW KOMENTARZ