Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Butelka wielokrotnego użytku – alternatywa przyjazna naturze
ręka trzymająca bidon z wodą

Butelka wielokrotnego użytku – alternatywa przyjazna naturze

Kontynuując wątek życia w zgodzie z naturą zdradzę Wam kolejny sekret. Już wiemy, że aby dbać o zdrowie niezbędna jest aktywność fizyczna, a także odpowiednie nawadnianie organizmu. A więc, trzeba pić wodę. Jednak łączy się to z kupowaniem wody w jednorazowych, plastikowych butelkach, które nie są przyjazne środowisku. Plastik potrzebuje aż 1000 lat na rozłożenie w ziemi.

Na szczęście powstały nowe rozwiązania, jak butelki filtrujące wodę. Na czym to polega? Do butelki dołączony jest filtr węglowy, którego powierzchnia ma ładunek dodatni. Natomiast cząsteczki zanieczyszczeń – ładunek ujemny. W związku z tym filtr jak magnes przyciąga zanieczyszczenia i redukuje chlor, a woda staje się czysta i świetnie smakuje.

Jeden filtr wystarcza mniej więcej na miesiąc użytkowania, a później wystarczy go wymienić. Nie trzeba kupować nowej butelki. Warto wspomnieć o tym, że butelki z filtrem produkowane są z tworzych, które można ponownie wykorzystywać, a sama produkcja ich zużywa o ⅓ energii mniej niż produkowanie butelek typu PET. Tym samym dbamy o to, by nasze środowisko nie zostało zalane plastikowymi odpadami.

Dodatkowo skorzysta na tym nasz portfel. Koszt butelki filtrującej wodę to ok 40-50 zł. Filtry do butelek, wystarczających nawet na 3 miesiące, to podobny koszt. Natomiast kupując wodę butelkowaną wydajemy ok 2 zł dziennie. Z kalkulacji wynika, że używając butelki filtrującej wodę, możemy zaoszczędzić nawet 700 zł rocznie.

Dzięki korzystnej budowie, butelkę możemy zabierać ze sobą wszędzie, do szkoły, na wycieczkę, na zajęcia taneczne. Sprawdzi się w każdych okolicznościach, a do napełnienia jej potrzebujemy tylko i wyłącznie kranu z wodą. Oczywiście producenci zadbali o odpowiedni design, więc do wyboru są butelki w najróżniejszych kolorach i kształtach.

Sama kupiłam, sprawdziłam, jestem bardzo zadowolona, więc polecam i Wam, abyśmy żyli zdrowo i w zgodzie z naszym środowiskiem. Pamiętajcie, że mamy ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze otoczenie w niedalekiej przyszłości, więc róbmy co w naszej mocy, by przynajmniej nie przeszkadzać matce naturze.

ZOSTAW KOMENTARZ