Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Pierwszy taniec weselny – samodzielnie czy z instruktorem tańca?
panna młoda i pan młody tańczą w obięciach

Pierwszy taniec weselny – samodzielnie czy z instruktorem tańca?

Opinie na problem stawiany w tytule są różne. Za profesjonalnym przygotowaniem tańca weselnego, z pełną choreografią są te pary, które nie czują się dobrze na parkiecie. Myśl o publicznym wystąpieniu w roli tancerza mrozi im krew w żyłach, a nogi stają się, jak z waty. Nic dziwnego, że z pomocą przychodzi instruktor nauki tańca, który ułoży choreografię, doda pewności siebie i pomoże pozytywnie zaskoczyć zgromadzonych gości. Czy warto korzystać ze szkół tańca przed weselem?

Ślub – wspaniała ceremonia, wesele – wspaniała zabawa, cała uroczystość to niezapomniane chwile, do których wracamy przez całe życie. Czy warto ryzykować, stresować się, a potem myśleć o pierwszym tańcu, jak o czymś, co mogliśmy zrobić lepiej. Naszym zdaniem, ale przede wszystkim mało wprawionym w tańcu nowożeńcom – zdecydowanie nie.

Nie ryzykuj, nie panikuj – pierwszy taniec może być wspaniałą przygodą

Od zawsze i z delikatną zazdrością patrzyłeś na roztańczonych aktorów z filmy Dirty dancing? Dziś, to ty możesz wcielić się w rolę głównej pary tego ponadczasowego musicalu. Wystarczy, że udasz się na spotkanie z instruktorem tańca, przedstawisz swoje pomysły, opowiesz o obawach, a przede wszystkim pozwolisz, by ocenił Twoje umiejętności.

Spokojnie to instruktor, po całej analizie i rozmowie z parą, ułoży odpowiednią choreografię. Nie pozwoli, żebyś wykonywał układ, któremu nie podołasz. Choć, jak mawiają: trening czyni mistrza. Twoje zaangażowanie oraz chęć współpracy  pozwoli na wprowadzenie dodatkowych elementów układu, które wprawią w zachwyt mamę, babcię i znajomych kolegów z pracy.

Znaczenie ma również muzyka – choć w przypadku jej wyboru możesz liczyć na instruktora, to dobrze jest samemu odszukać ukochane utwory. Być może, na ulubionej playliście znajdzie się piosenka, z którą macie wyjątkowe wspomnienia np. z pierwszej randki, udanych wakacji lub imprezy. Warto dobrze wybrać ten utwór, z którym się utożsamiamy.

Czy każdy może skorzystać kursu przedweselnego nauki tańca?

Oczywiście, że tak. Grunt to dobre nastawienie, chęci i odrobina czasu. Standardowy trening trwa około 60 minut. Już po pierwszej lekcji prawdopodobnie opanujesz kilka podstawowych kroków. Po cyklicznych spotkaniach przestaniesz się martwić swoimi kompleksami w tańcu. A co więcej, w przyszłości również chętniej udasz się na parkiet.

Nauka tańca to umiejętność, która doda Ci pewności siebie także w wielu innych sytuacjach. Lepiej poczujesz się podczas imprez rodzinnych oraz z przyjaciółmi. Nauczysz się poruszać z klasą i w rytm muzyki, a także prawidłowo dobierać taniec do muzyki.

Jeśli marzysz o tym, by goście weselni jeszcze długo po uroczystości wspominali Twój pierwszy taniec to koniecznie skorzystaj z wiedzy i umiejętności fachowca – czyli instruktora tańca. Wskazówki, wiedza, ale także ważne porady o podejściu do tańca pomogą Ci w zmniejszeniu stresu, zbudowaniu pewności siebie i wyeliminowaniu błędów. Ważne, żeby ten wymarzony dzień śluby odbył się bez wpadki, zwłaszcza już na początku imprezy.

Organizacja idealnej imprezy weselnej to poważne zadanie, stań na jego wysokości i pokaż, że jesteś profesjonalny!

ZOSTAW KOMENTARZ