Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Zajęcia taneczne online – to możliwe!

Zajęcia taneczne online – to możliwe!

Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia sprawiły, że musieliśmy zrezygnować z wielu aktywności, którym do tej pory mogliśmy niemal bez ograniczeń poświęcać swój czas. Ze względu na rosnące ryzyko zakażenia koronawirusem zachęcano nas do pozostawania w domu i minimalizowania kontaktów międzyludzkich. Zamknięto szkoły i przedszkola, nieczynne były obiekty sportowe, a rozmaite imprezy masowe, kursy czy wycieczki musiały zostać odwołane. Wydawać by się mogło, że w tak trudnych warunkach przeprowadzanie zajęć tanecznych było praktycznie niemożliwe – nic bardziej mylnego! Szkoła tańca Cool Kids Dance Studio znalazła na to sposób i zapewniła swoim kursantom możliwość uczestniczenia w treningach online oraz rozwijania umiejętności w warunkach domowych.

O ile łatwo można sobie wyobrazić prowadzenie przez Internet kursu języka obcego lub nawet lekcji plastyki, o tyle zajęcia taneczne , mogłyby sprawić nieco więcej trudności. Trenerzy szkoły tańca Cool Kids Dance Studio nie obawiali się jednak podjąć takiego wyzwania i skutecznie dbali o rozwój swoich uczniów w trudnym czasie pandemii.

Jak wiadomo, uprawianie jakiegokolwiek sportu – w tym tańca, wymaga pełnego zaangażowania, a dłuższa przerwa może skutkować utratą nie tylko kondycji, ale też motywacji – nierzadko po pewnym czasie trudno jest tak po prostu wrócić do treningów. Mając to w pamięci, instruktorzy z Cool Kids Studio postanowili pomóc swoim podopiecznym i prowadzić zajęcia online. Przygotowywali więc treningi na popularnej platformie Zoom, która umożliwia organizowanie wideospotkań – w ten sposób każdy mógł bezpiecznie ćwiczyć we własnym domu, rozwijać swoje umiejętności i dbać o zachowanie doskonałej sprawności fizycznej. Powstała również facebookowa grupa „Taniec Ponad Ziemią”, na której publikowane były dodatkowe materiały i relacje na żywo, aby w miarę możliwości podtrzymywać kontakt instruktorów z kursantami i prowadzić dodatkowe treningi, a także animacje.

Powtórka treningu? Żaden problem!

Zdarza się, że dla wielbicieli tańca sam trening to wciąż za mało. Niektórzy chcieliby jeszcze poćwiczyć indywidualnie, nauczyć się czegoś nowego lub utrwalić opanowane podczas wideospotkania z trenerem umiejętności. Cool Kids Dance Studio odpowiada również i na te potrzeby! Na kanale szkoły w serwisie internetowym YouTube udostępnione zostały bowiem liczne materiały treningowe. Wystarczy wybrać jeden z nich i samodzielnie ćwiczyć na przykład kroki tańca jazzowego lub choreografię do ulubionej piosenki.

Przygotowane zostały również filmy prezentujące między innymi ćwiczenia wytrzymałościowe, rozciągające oraz wzmacniające konkretne partie mięśni – dzięki temu każdy miał możliwość jeszcze lepszego zadbania o swoją kondycję w czasie tak zwanej narodowej kwarantanny. Z tego rodzaju treningów mogą skorzystać zarówno młodzi wychowankowie szkoły Cool Kids Dance Studio, jak i ich rodzice czy koledzy. To doskonały sposób na rozwijanie swoich tanecznych umiejętności i produktywne spędzenie wolnego czasu. Wszystkie materiały wideo zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem, a prowadząca je trenerka przystępnie tłumaczy kolejne ćwiczenia i chętnie dzieli się swoją pasją z innymi.

Dobra kondycja w czasie „narodowej kwarantanny”

Pozostawanie w domu przez długi czas i związane z tym ograniczenie aktywności ruchowej mogą skutkować spadkiem kondycji i sprawności fizycznej, a także wystąpieniem nadwagi lub otyłości, które w następstwie prowadzą często do innych, nierzadko poważnych chorób. To dlatego tak ważne jest, aby każdy człowiek dbał o siebie także w czasie pandemii COVID-19, nawet jeśli jego możliwości w tym zakresie są nieco ograniczone.

Dotyczy to również kursantów Cool Kids Dance Studio – spowodowana „narodową kwarantanną” przerwa od zajęć mogłaby bardzo negatywnie wpłynąć na ich zdrowie, kondycję i umiejętności. Dlatego właśnie treningi online oraz materiały udostępniane na YouTube okazały się strzałem w dziesiątkę – umożliwiły bowiem ćwiczenie tańca mimo trudnych warunków i zapewniły młodym tancerzom konieczną do prawidłowego rozwoju aktywność ruchową.

 

Czas „narodowej kwarantanny” spowodowanej pandemią COVID-19 przysporzył wielu ludziom i przedsiębiorstwom problemów. Szkoła Cool Kids Dance Studio sprostała jednak temu wyzwaniu i dokonała rzeczy, jak mogłoby się wydawać, niemożliwej – odpowiedziała na potrzeby swoich kursantów i zorganizowała dla nich treningi online. Jak widać, prawdą jest, że chcieć to móc. Zaangażowani trenerzy postanowili dotrzeć do swoich uczniów nawet w czasie przymusowej izolacji i udało im się to osiągnąć – wykorzystując możliwości, jakie daje Internet, przeprowadzali bezpieczne treningi mimo wielu przeszkód. Dzielić się pasją do tańca i doświadczeniem można niemal w każdej sytuacji – szkoła Cool Kids Dance Studio jest tego najlepszym przykładem.

ZOSTAW KOMENTARZ