Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Którą szkołę tańca wybrać?

Którą szkołę tańca wybrać?

Lokalizacja szkoły tańca

Ten czynnik ma ogromny wpływ na wybór szkoły tańca. Żaden z zainteresowanych nie chce docierać na zajęcia do trudno dostępnych miejsc. Najlepsza możliwa lokalizacja to oczywiście ścisłe centrum miasta lub blisko Twojego domu. Mówiąc o lokalizacji warto sprawdzić również łatwość dojazdów – przystanki autobusowe w pobliżu, linie dojeżdżające w te stronę, a także to, czy szkoła oferuje udogodnienia, takie jak stojaki na rowery, czy bezpłatny parking.

Sale taneczne

Wybierając szkołę tańca, warto przyjrzeć się temu jak wygląda sala taneczna. Bardzo ważne jest to, aby w sali znajdowały się duże lusta. To dzięki nim kursanci mogą obserwować swoje ruchy i ewentualnie je korygować.

Wielkość sali również ma znaczenie. Pomieszczenie nie powinno być zbyt duże, ponieważ w takim przypadku może się okazać, że w zajęcia są prowadzone dla dużej grupy osób, a prowadzący nie jest w stanie podejść indywidualnie do każdego uczestnika i udzielić mu niezbędnych wskazówek.

Sprzęt muzyczny także jest istotny. Im bardziej profesjonalne nagłośnienie, tym lepiej będzie się pracowało. Dobrze, jeśli szkoła jest wyposażona w dozownik wody. To ogromne udogodnienie w przypadku, gdy kursant zapomni przynieść własnego napoju.

 

Możliwość odrabiania zajęć

Opcja odrabiania zajęć jest szczególnie ważna wówczas, gdy kursant zdecyduje się na zakup karnetu obowiązującego przez dłuższy czas. Co się stanie w sytuacji, gdy zostanie przez niego zakupiony karnet i z powodu choroby lub innego przypadku losowego nie będzie w stanie go wykorzystać? Pieniądze zwyczajnie przepadną.

 

Dodatkowe działania szkoły tańca

Wybierając szkołę tańca warto zorientować się jakie dodatkowe atrakcje oferuje. Czy oprócz regularnych kursów szkoła daje możliwość skorzystania z innych zajęć, takich jak wieczory taneczne, warsztaty, wycieczki, pokazy, czy imprezy flash mob?

 

Oferta zajęć tanecznych

Podczas wyboru szkoły tańca konieczne jest dokładne przeanalizowanie jej oferty. Warto, aby szkoła posiadała swoją specjalizację, która umożliwi uczniom rozwijanie swojej pasji do tańca. Znajdź szkołę, która specjalizuje się w stylu tańca jaki chcesz trenować, dzięki temu zyskasz pewność, że zajęcia zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie.

 

Umów się na wizytę

Jeżeli po zapoznaniu się z ofertami szkół tańca w Twojej okolicy, wciąż posiadasz jakieś wątpliwości, umów się na wizytę. Podczas takiej wizyty możliwe będzie dokładne zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem szkoły. Jest to również świetna okazja do tego by poznać instruktorów i ocenić, czy podoba Ci się sposób ich pracy.

 

Strona internetowa

Szkoła, która nie posiada swojej własnej strony internetowej, prawdopodobnie nie istnieje.

Strona internetowa powinna być przyjemna dla czytelnika i zawierać wszelkie niezbędne informacje: – jakiego tańca można się w niej nauczyć, jak i kiedy można to zrobić – podczas, gdy niemożliwe jest znalezienie zajęć na stronie przez następne trzy miesiące, oznacza to, że szkoła jest nieczynna.

W sytuacji, kiedy zostało przez Ciebie zadane pytanie przez e-mail, a odpowiedź nie dotarła w ciągu 24 godzin, oznacza to że kursanci w takim miejscu nie są traktowani poważnie.

Na stronie powinny być dostępne wszystkie informacje o tańcach i stylach, których można się w tym miejscu nauczyć. Dzięki takim informacjom można później sprawdzić, czy zajęcia są realizowane w prawidłowy sposób.

Na stronie powinny widnieć także informacje na temat podziału kursantów na grupy – zgodzinie ze stopniem ich zaawansowania oraz wiekiem.

KOMENTARZY

  • 27/05/2020
    reply

    Joana

    Teraz to się robi kluczowe pytanie. Szkoła ma kilka lokalizacji w Warszawie, ale najwcześniej zostaną otwarte we wrześniu. Super, że wprowadzone zostały te zajęcia online. To zawsze coś, lecz moja córka tęskni za tradycyjnymi zajęciami.

ZOSTAW KOMENTARZ