Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Cechy dobrego instruktora tańca
zdjęcia przedstawia parę tańczącą w parze.

Cechy dobrego instruktora tańca

Można być doskonałym tancerzem, ale marnym nauczycielem. Dowiedz się jaki powinien być trener, który przyciąga kursantów.

Taniec jest obecnie coraz bardziej popularnym sposobem na to, by aktywnie spędzać czas wolny. Dzięki wciąż rosnącej różnorodności wśród stylów tanecznych, każdy, niezależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej i wykonywanego zawodu, może znaleźć ten, który sprawi mu frajdę, pomoże się rozwijać. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem klientów, rośnie również liczba szkół tańca oraz trenerów. Jak rozpoznać wśród nich tych, którzy wykonują swoją pracę lepiej od innych?

Osobowość dobrego instruktora tańca

Jak wiemy z doświadczenia szkoły, najważniejszą cechą jest umiejętność stworzenia na sali takiej atmosfery, za którą kursanci będą tęsknić już po opuszczeniu szkoły. Ludzie cenią takiego trenera, który lubi uczyć i zaraża pozytywną energią. Przychodzą bowiem na zajęcia przeważnie w ramach relaksu, odskoczni od codzienności, po ciężkim dniu na uczelni, czy w pracy. Potrze

bują ruchu, ale i porządnej dawki optymizmu. Najbardziej cenią sobie więc takich instruktorów, którzy potrafią rozbawić, podnieść na duchu i pomóc naładować baterie.

zdjęcie trenera tyłem

Wykwalifikowany tancerz i trener

Kluczową kwestią są oczywiście doświadczenie, osiągnięcia w dziedzinie tańca, a także stosowne kwalifikacje do tego, by nauczać innych. Odpowiednie uprawnienia, ukończony kurs instruktorski dają pewność, że zajęcia będą prowadzone w sposób merytoryczny i wartościowy. Zwykle osoby na tym stanowisku kierują się ogromną pasją do tańca. Niesie to w efekcie korzyści wobec kursantów. Praca wykonywana z sercem ma znacznie więcej walorów niż ta, której podejmujemy się wyłącznie dla pieniędzy. Jeżeli dodatkowo trener może się pochwalić własnymi osiągnięciami, nagrodami, wygranymi zawodami, świadczy to ojego profesjonalizmie i umiejętnościach.

Cechy instruktora tańca

Wiedza, zdolności, kwalifikacje i optymizm muszą jeszcze zostać wsparte przez właściwe podejście do kursantów i kilka cech charakteru, które powinien posiadać dobry trener. Są to: cierpliwość, spokój i opanowanie. Na sali powtarzają się często te same pytania, ludzie popełniają te same błędy, nawet ci, którzy już zostali poinstruowani. Zadaniem instruktora jest dbanie przede wszystkim o bezpieczeństwo, zatem na każdych zajęciach musi on zwracać baczną uwagę na to jak ćwiczenia są wykonywane, tłumaczyć i poprawiać do skutku. Praca trenera wiąże się ze stresem i presją, jak każda praca z ludźmi.

 

ZOSTAW KOMENTARZ