Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Wzrost zamożności Plaków, a notoryczny brak czasu
Pieniądze z których kiełkują rośliny jako symbol rozwoju talentów.

Wzrost zamożności Plaków, a notoryczny brak czasu

Polskie społeczeństwo się bogaci. Już niemal 195 tysięcy Polaków zarabia miesięcznie powyżej 20 tysięcy złotych, co kwalifikuje ich do grona zamożnych, a 50 tysięcy osób z tej grupy może pochwalić się dochodami w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie – wynika z raportu KPMG. Coraz zamożniejsze społeczeństwo to również coraz mniej czasu dla siebie i dla rodziny. Jakie zajęcia dodatkowe rodzice chętnie wybierają dla swoich dzieci?

gruby portfel z kartami kredytowymi i dużą ilością gotówki w kieszeni spodni mężczyznyPolacy coraz bogatsi

Wzrost zamożności deklaruje obecnie prawie 50% Polaków. Prężny rozwój gospodarczy oraz rosnące pensje mają niebagatelny wpływ na dochody Polaków, które systematycznie rosną, powoli dorównując zachodnim standardom. Z przytoczonego na wstępie raportu wynika, że źródłem bogactwa jest praca na etacie. Co więcej, pozytywny wpływ na wzrost zamożności Polaków ma również rekordowo niskie bezrobocie (6,6%) oraz najwyższy od lat wzrost gospodarczy, który szacowany jest na około 4,2%. Badania przeprowadzone przez CBOS donoszą o pierwszym od lat przypadku mniejszego odsetka gospodarstw domowych żyjących na kredyt w porównaniu z gospodarstwami, które posiadają oszczędności.

Więcej pieniędzy, mniej czasu

Rosnące bogactwo społeczeństwa wynika z ciężkiej pracy, okupionej niejednokrotnie czasem rodzinnym. Mnogość zadań do wykonania oraz narastające zobowiązania zawodowe wpływają zazwyczaj na notoryczny brak czasu. Coraz więcej zapracowanych rodziców decyduje się zatem na zajęcia dodatkowe w szkole dla swoich pociech lub różne zajęcia pozalekcyjne, oferowane przez kluby sportowe, taneczne czy muzyczne. Szeroka gama zajęć pozwala dzieciom spędzić czas produktywnie w oczekiwaniu na rodziców. Warto pamiętać, że zajęcia pozalekcyjne mają służyć nie tylko nauce nowych umiejętności, ale przede wszystkim mają zapewniać dziecku kontakt z grupą rówieśniczą. Fachowo zjawisko to nazywane jest “poszukiwaniem siebie” lub budowaniem tożsamości.

klucze z namisem sukces

Nauka tańca sposobem na zrównoważony rozwój

Poszukiwanie własnej tożsamości u dziecka jest zazwyczaj związane z częstą zmianą zainteresowań. Warto umożliwić dziecku podejmowanie decyzji dotyczących zmiany zajęć dodatkowych, ponieważ jest to dla niego niezbędne do poznania samego siebie. Ważne jednak, aby zarówno zajęcia dodatkowe w szkole jak i pozalekcyjne pozwalały na zrównoważony rozwój. Doskonałym pomysłem jest zatem nauka tańca, która pozwala utrzymać doskonała kondycję, rozładować stres dnia codziennego oraz nadmiar energii. Zajęcia taneczne prowadzone w akompaniamencie muzyki oddziałują na emocje dziecka oraz jego wyobraźnię. Poprawia się koncentracja oraz koordynacja ruchowa, dziecko uczy się karności i pokory. Poznanie własnego ciała stanowi ważny krok w rozwoju dziecka, zatem decydując się na zajęcia dodatkowe warto zaproponować dziecku ten sposób spędzania wolnego czasu. Ciekawą propozycję zajęć oferuje szkoła Cool Kids, która dzięki połączeniu nauki i zabawy pozwala dziecku doskonale spędzić czas. Małe, kameralne grupy pozwalają na skuteczne opanowanie choreografii oraz świetną zabawę.

ZOSTAW KOMENTARZ