Blog

Home  /  Bez kategorii   /  Letni obóz taneczny – ciekawe doświadczenie dla dzieci i chwila wytchnienia dla rodziców
dziewczynki biegnące po plaży w letni dzień

Letni obóz taneczny – ciekawe doświadczenie dla dzieci i chwila wytchnienia dla rodziców

Istnieje wiele powodów, dla których warto wysłać swoje dziecko na letni obóz taneczny, organizowany przez profesjonalną szkołę tańca. Korzyści z takiej formy spędzania wolnego czasu odniesie Twoja pociecha, a także Ty sam. Obozy tego typu są odpowiednie zarówno dla dzieci rozpoczynających przygodę z tańcem, jak i chcących doskonalić umiejętności.

Intensywna nauka różnych stylów

Uczestnik letniego kursu tanecznego może uczyć się różnych stylów – zarówno tańca tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Zajęcia uwzględniają naukę techniki, choreografii, akrobatyki, jak i elementy rytmiki oraz stretchingu. Obóz letni to kilkanaście dni pokazów i intensywnych lekcji pod okiem instruktorów z dużym doświadczeniem. W obozie biorą również udział wykwalifikowani wychowawcy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dziecka i zapewniają mu atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

Całościowy rozwój dziecka

Taniec jest aktywnością wpływającą pozytywnie na całościowy rozwój dorastającego człowieka. Podczas treningów angażowane są jednocześnie różne partie mięśniowe. Dziecko ćwiczy jednocześnie siłę, koordynację ruchową, elastyczność, refleks, spostrzegawczość, gibkość, koncentrację uwagi, a także uczy się przyjmować i utrzymywać prawidłową postawę ciała. Zapobiega to powstaniu u niego w przyszłości wad kręgosłupa.

Świetny sposób na rozładowanie stresu

Dziecko zapewne jest zestresowane po całym roku szkolnych zajęć, sprawdzianów czy egzaminów. Dzięki długotrwałej aktywności fizycznej w formie tańca, będzie w stanie rozładować stres i dać upust nagromadzonym emocjom – w całkowicie zdrowy i niezagrażający nikomu sposób. Dzięki rozwinięciu w sobie pasji do tańca, zmniejszy się skłonność Twojej pociechy do sięgania w przyszłości po alkohol, papierosy czy narkotyki.

Okazja do kształtowania charakteru

Pobyt na letnim obozie tanecznym to dla dziecka niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się samodzielności, zaradności czy odpowiedzialności. Młody człowiek nie może wtedy liczyć na pomoc rodziców, którzy wyręczą go w przypadku trudności. Zaczyna więc poszukiwać kreatywnych rozwiązań, nabiera odwagi i podejmuje nowe wyzwania. Uczy się przyjmować krytykę, przezwyciężać własne słabości, a także zachowywać się w asertywny sposób.

Możliwość poznania nowych przyjaciół

Podczas obozu tanecznego Twoja pociecha zyska wiele okazji do poznania wielu nowych rówieśników i zawarcia z nimi przyjacielskich relacji. Będą to osoby podzielające jego pasje, aktywne oraz spragnione przygody. W trakcie letniego obozu zapewniana są różne formy integracji – na przykład wspólne ogniska przy dźwiękach gitary, zabawy czy konkursy. Dziecko ma więc sporo możliwości, aby otworzyć się na innych i poznać swoją bratnią duszę. Uczy się zarazem współpracy w grupie oraz rozwija swoje umiejętności interpersonalne. Dzięki temu lepiej radzi sobie w szkole, a następnie w pracy zawodowej.

Wypoczynek i aktywność na łonie natury

Dziecko przebywające na letnim obozie ma możliwość spędzania każdego dnia na świeżym powietrzu. Oprócz udziału w zajęciach tanecznych, może pod czujnym okiem wychowawców uprawiać inne dyscypliny sportowe – pływać, biegać, jeździć na rowerze, grać w siatkówkę, tenisa stołowego czy koszykówkę. Nawiązuje również bliski kontakt z przyrodą – poznaje rośliny, zwierzęta czy inne walory środowiska naturalnego. Pobyt na łonie natury pozwala znacznie efektywniej odpocząć, niż ma to miejsce podczas spędzania wakacji w domu – dziecko wtedy zazwyczaj spędza czas grając na komputerze czy oglądając telewizję. W trakcie letniego obozu może zregenerować swoje siły i pozwolić odpocząć przemęczonym oczom.

Gdy nie ma w domu dzieci…

Zastanów się, kiedy tak naprawdę miałeś ostatnio czas tylko dla siebie czy swojego partnera? Wychowywanie dzieci przynosi sporo satysfakcji, ale jest jednocześnie ciężkim obowiązkiem, pochłaniającym sporo czasu oraz energii. Dlatego pobyt swojej pociechy na letnim obozie tanecznym warto potraktować jako okazja do wytchnienia. Wreszcie będziesz mógł sobie pozwolić na to co lubisz, czytanie książek, spotkania z przyjaciółmi czy po prostu beztroskie leniuchowanie. Warto pomyśleć również o pielęgnowaniu w tym czasie relacji z partnerem. Zaplanujcie sobie randkę – możecie np. wybrać się na romantyczną kolację do restauracji czy wspólnie popatrzeć nocą w niebo pełne gwiazd. Dziecko będzie w tym czasie pod profesjonalną opieką, dlatego nie trzeba obawiać się o jego bezpieczeństwo.

ZOSTAW KOMENTARZ